Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora GOKSiR

Albatros Biszcza - Orzeł Tereszpol

• autor: aro317, 2014-05-29 13:55

W niedzielę 1 czerwca Albatros podejmie na własnym stadionie Orła Tereszpol. Mecz o godzinie 16:00.

Przedstawienie rywala:
LZS Tereszpol, poprzednik GKS ORZEŁ Tereszpol, powstał w latach pięćdziesiątych XX wieku. Pod tą nazwą, do końca lat sześćdziesiątych drużyna piłki nożnej występowała w rozgrywkach "C" i "B" klasy w podokręgu zamojskim. W 1974 roku na bazie LZS Tereszpol powstał Orzeł Tereszpol i pod tym szyldem występował w rozgrywkach piłki nożnej do 1976 roku. Zakończył działalność równocześnie z zabraniem gminy do Zwierzyńca. Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych przy Kombinacie Rolno-Przemysłowym "IGLOPOL" w Dębicy powstał klub sportowy o nazwie IGLOPOL Lipowiec który przejął tradycje i zawodników ORŁA Tereszpol. Klub ten sponsorowany przez KR-P Iglopol w Dębicy był klubem bardzo dobrze zorganizowanym a jego wizytówka, drużyna piłkarska, grała na bardzo dobrym poziomie w zamojskiej klasie "B", "A" oraz jeden sezon w klasie "O". W 1984 r. oddano do użytku obecny stadion w Tereszpolu-Zaorendzie. Wraz z upadkiem kombinatu zakończył również swój żywot utrzymywany przez niego klub. Natychmiast, w 1990 roku działacze i zawodnicy upadającego klubu powołali do życia nowy klub o nazwie LZS ORZEŁ Tereszpol, a jego utrzymania podjął się samorząd gminny. Utrzymanie klubu od tamtej pory w zdecydowanym, zasadniczym stopniu spoczywa na gminie, a wspierają ją w tym względzie sponsorzy. Latem 1997 powołano do życia stowarzyszenie kultury fizycznej Gminny Klub Sportowy ORZEŁ Tereszpol, które funkcjonuje do dziś.

Kadra Albatrosa:
Poza Janem Świądrem, który wyjechał za granicę do dyspozycji trenera będą wszyscy zawodnicy. W najbliższym meczu zagra Wojtek Piętak, który wrócił z zagranicy. Możliwy jest też występ naszego świetnego bramkarza Tomasza Pałubskiego, który zmagał się z kontuzją.

Sytuacja w tabeli:
Orzeł zajmuje w tabeli 9 pozycję z dorobkiem 16 punktów i nie może być do końca pewny utrzymania, tym bardziej, że wiosną zdobyli tylko dwa punkty i pod tym względem są lepsi jedynie od Albatrosa, który nie zdobył żadnego. Oznacza to że najbliższe spotkanie rozgrywać będą najgorsze na wiosnę drużyny. Ekipa z Biszczy po poprzedniej kolejce spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Stało się tak po zwycięstwie Olimpiakosu Tarnogród nad naszym najbliższym rywalem z Tereszpola. Jak oni mogli to czemu nie my?

Mecze między zespołami:
sezon 1999/2000
dwa mecze - wyniki nieznane

5 września 2007 (Puchar Polski)
Albatros - Orzeł  2-1
17 sierpnia 2008
Albatros - Orzeł  2-0
5 kwietnia 2009
Orzeł - Albatros  2-1
13 września 2009
Orzeł - Albatros  1-1
2 maja 2010
Albatros - Orzeł  0-3
10 kwietnia 2011
Albatros - Orzeł  1-0
23 czerwca 2011
Orzeł - Albatros  1-2
9 września 2012
Albatros - Orzeł  3-0
28 kwietnia 2013
Orzeł - Albatros  2-2
6 października 2013
Orzeł - Albatros  0-0

W historii mierzyliśmy się 12 razy, znamy wyniki 10 spotkań. W tych 10 meczach 5 razy wygrał Albatros, 3 razy padł remis, 2 razy wygrał Orzeł. Bilans bramek 14-10 na korzyść Albatrosa.

Ostatnie mecze Orła:
Olimpiakos Tarnogród - Orzeł  3-2
Orzeł - Delta Nielisz  1-1
Tarpan Korchów - Orzeł  4-0
Orzeł - Olender Sól  1-3
Orion Dereźnia - Orzeł  1-1

Mecz sędziować będzie pan Janusz Winiarczyk, na liniach pomagać mu będzie pani Patrycja Wróbel oraz pan Marcin Rogala.

Zapraszamy na mecz!!!