Tapety

Z Kim W Lidze?

• autor: aro317, 2015-07-16 20:04

Jak zwykle przed nowym sezonem pojawiają się pytania jakie drużyny będą rywalizować na boiskach B-Klasy oraz ile ich będzie. To drugie pytanie jest dosyć istotne jeżeli chodzi o ustalenie systemu rozgrywek. Czy będziemy grać z każdym aż cztery razy, co w poprzednim sezonie zaczęło się już robić nudne, czy zagramy tylko mecz u siebie i rewanż, co w efekcie poskutkuje małą liczbą spotkań do rozegrania. Od sierpnia w naszej grupie zamojskiej Serie B zagra przypuszczalnie 7 lub 8 drużyn. Poniżej przedstawiamy naszych przeciwników:

1. Tanew Majdan Stary
Spadkowicz z wyższej ligi, który na najniższym poziomie ligowym nie występował już od niepamiętnych czasów, grając przez lata w A-Klasie i Klasie Okręgowej ocierając się nawet o awans do IV Ligi. Będzie to trudny rywal, którego celem na pewno jest powrót do A-Klasy.

2. Alwa Brody Małe
Kolejny spadkowicz, którego przygoda z A-Klasą trwała tylko jeden sezon, w którym zdobyli jedynie 5 punktów. Nie należą do najmocniejszych i niestety nie wydaje mi się, żeby udało im się coś ugrać.

3. Tur Turobin
Trzecia drużyna poprzedniego sezonu. Będzie to kolejny mocny rywal, który celuje w awans do A-Klasy.

4. Relax Radecznica
Drużyna, która w B-Klasie gra już 10 lat i zawsze czegoś im brakuje do promocji do wyższej ligi. Rywal nie najłatwiejszy, ale nie aż tak dobry, żeby awansować.

5. Huk Lipiny
Najbardziej nieobliczalni. Ekipa, która nie może zebrać składu, a potrafi wygrywać z najlepszymi. Jak wystartują to zobaczymy co ugrają w tym sezonie, ale raczej nie będzie to awans.

6. Duet Wychody/Hubale
Pod koniec poprzednich rozgrywek mieli poważne problemy kadrowe, ale wystartowali w Pucharze Starosty co prognozuje również ich start w lidze. Raczej nie należą do najmocniejszych i ich maksymalne możliwości to środek tabeli.

7. KS Wola Różaniecka-Luchów ?
Pod koniec stycznia tego roku pojawiły się informacje o założeniu nowego Klubu, którego celem było wystartować w B-Klasie. Na razie niestety nie ma żadnych informacji co do jego funkcjonowania i ewentualnego startu w rozgrywkach ligowych.

8. Rakovia-Relax Księżpol ?
Szanse na grę ekipy z Księżpola w B-Klasie są raczej nikłe, ale jednak są. Wszystko zależy czy ZOZPN ustali rozegranie barażu pomiędzy drużynami, które zajęły 10 miejsca w A-Klasie oraz czy ewentualnie Rakovia-Relax przegrał by ten dwumecz. Szanse jak już pisałem raczej znikome.

Przewidywany skład B-Klasy, grupa I:
Albatros Biszcza
Alwa Brody Małe
Duet Wychody/Hubale
Huk Lipiny
Relax Radecznica
Tanew Majdan Stary
Tur Turobin
? KS Wola Różaniecka-Luchów ?

autor: ~anonim 2015-07-17 08:59:38

avatar Łada miala sie utrzymac w IV- tej lidze, a jednak spadła do okregówki wiec albo te baraze beda albo Wrzos zostaje w klasie B lub to oni baraze rozegraja, a nie Ksiezpol. Jest chyba taka opcja o ile sie nie myle

autor: ~aro317 2015-07-17 15:02:08

avatar Wszystko jasne. Księżpol gra baraż z Ruchem Machnów Nowy, a Wrzos ma awans.

autor: ~anonim 2015-07-17 22:27:42

avatar ok